TÜRKİYE AYAK TENİSİ FEDERASYONU KURULDU

Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu, beş spor kulübün katılımı ile resmiyet kazanarak kuruldu. Federasyonun kurucu başkanlığina Mustafa SUNKUR seçildi.

Ayak Tenisi Federasyonu,
Turgutlu Öncü Ayak Tenisi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa SUNKUR kurucu başkanlığında 5 derneğin bir araya gelmesiyle resmiyet kazandı.

Uluslararası Futbol Tenisi Federasyonu Birliği (FIFTA) ile bağlantı kuran Federasyon başkanı Mustafa SUNGUR, birliğin önerisi üzerine Türkiye’de federasyonun kurulması için çalışmalarını hızlandırdı.

Turgutlu Senem Aka Anadolu Lisesi Spor Kulübü Derneği, Ankara Sincangücü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Kayseri Atak Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Hatay Samandağ Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin bir araya gelmesiyle Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu kurularak kurucu başkanı olarak Mustafa SUNKUR’u seçti.

Ülke genelinde 81 İl temsilci atanan federasyonda. Ankara il temsilciliğine Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu İl Temsilcisi, Keçiören Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Fen lisesi beden eğitimi öğretmeni
Recep ULUTUNA atandı.

“FEDARASYON KURUCULAR TOPLANDI”

Ayak Tenisi Federasyonu Kurucu Başkanı ve Öncü Ayak Tenisi GSK Başkanı Mustafa SUNGUR okurken federasyonunun başkan yardımcılığına Oğuz Özer, Genel Sekreter İlyas Bozdağ, Senem Aka ALSK Başkanı Erdal Kurç, Ankara Sincangücü G.S.K. Başkanı Yusuf Uyar, Kayseri Atak G.S.K. Başkan Yardımcısı Şener Obak, Hatay Samandağ Gelişim G.S.K. Başkanı Aytaç Eryılmaz ve dernek üyeleri imza töreninde hazır bulundu.

“AYAK TENİSİ FEDARASYONU HAK ETTİĞİ YERE GELECEK”

Türk sporunda tarihi bir gün yaşadıklarını kaydeden Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu(TATF) Kurucu Başkanı Mustafa SUNGUR, “Önümüzdeki günlerde pandemi sürecinin normalleşmesi ile birlikte ülkemizin her ilinden ve ilçesinden bünyemize katılacak olan kulüplerimizle çığ gibi büyüyerek kocaman bir aile olacağız, bu branşı hak ettiği yere getireceğiz. Şu an 5 dernekle federasyonumuzu kuruyoruz ama ülkemizin diğer illerindeki arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyorlar. Süreç normale döndükten sonra federasyonumuza katılarak, büyük bir aile olarak Türkiye’de ayak tenisini hak ettiği yerlere getireceğiz. Ayak tenisini, alternatif spor olarak Türkiye’nin her yerinde yaygınlaştırmayı ve gençlerin hizmetine sunmayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Federasyon 81 İl temsilci atarken, 20 Bölge Temsilcisi atamasınıda gerçekleştirdi.Ankara il temsilci Recep ULUTUNA oldu.
Kırıkkale,Bolu,Çankırı )bölge sorumlusu olarak atanan Recep ULUTUNA şunları söyledi.
“Böyle önemli bir görevin şahsıma verilmesinden dolayı onur ve gurur duydum. Ankara’da tüm kitlelere ulaşarak Ayak Tenisinin yaygınlaşması ve oynanması için Belediyeler, Sivil toplum kuruluşları, kulüpler ve Ankara AKSF yönetim kurulu ile iş birliği yaparak Ayak tenisi sporunu hak ettiği yere gelerek ilk etapta Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonuna dâhil olup Okul Sporlarında ayak tenisi branşında müsabakalara çıkmak ilerleyen dönemlerde ise Ayak Tenisi Milli Takımının Ankara’mızdan çıkması için sporcularımızı yetiştirmek Ankara’mızın diğer branşlarda olduğu gibi ayak tenisinde de zirveye çıkarmak ve Ayak Tenisinin Merkezi haline getirmek istiyoruz.
Bizi Hedefimizden alı koyacak tek engel tesis problemidir. Başkentimize yakışır ayak tenisi tesisi kazandırmamız gerekiyor. Bu konuda Ankara Büyükşehir Belediyesinden ve ilçe Belediyelerinden destek bekliyoruz. Başkent olarak Ayak Tenisinde de iddialı konuma gelecek, Milli Takıma Sporcu gönderen ve Ayak Tenisi Merkezi Haline gelen bir İl olacağız.”dedi.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: