SAĞLIKÇILARDAN DÜNYA EL HİJYENİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ

FOÇADA SAĞLIKÇILARDAN DÜNYA EL HİJYENİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Foça Devlet Hastanesi çalışanları 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü dolayısıyla hijyen ve temizliğin önemine dikkat çeken bir etkinlik düzenledi. “Sağlığımız Ellerimizde” temasıyla düzenlenen etkinlikte poliklinikler girişine dev bir el çizilerek parmaklara çalışanların el baskıları işlendi.

Dünya Sağlık Örgütü, özellikle sağlık hizmetlerinde el hijyeninin önemine dikkat çekmek üzere 2009 yılından itibaren 5 Mayıs’ı (Beşinci ayın beşinci gününü) (5/5) Dünya El Hijyeni Günü olarak ilan etti. Pandemi dolayısıyla el hijyeni konusundaki farkındalığın arttığı son iki yılda sağlık kuruluşları konuya dikkat çekici etkinlikler düzenliyor. Foça Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi’de bu kapsamda bir etkinliğe imza attı. Hastane içerisinde gerçekleştirilen etkinlikte durumu uygun olan bazı hastalar ve hastane çalışanlarının katılımıyla hijyen ve temizliğe dikkat çekildi. Özellikle Koronavirüs ile mücadelede hijyen ve temizliğin ne kadar önemli olduğu anlatıldı. Gün boyu açık kalan ve hastane yöneticilerinin de bilgilendirme yaptığı stand büyük ilgi gördü. El Hijyeni uygulamalarına dikkat çekmek için poliklinikler girişine büyük bir el çizildi. El’in parmaklarına çalışanlarca renkli el baskısı uygulandı.

Etkinlik sonunda sağlık çalışanlarına “Sağlığımız Ellerimizde” temalı rozetler dağıtıldı.

Seyfi GÜL

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: