Küresel Medya Derneği Genel Başkanı Levent AYDIN “İsrail’i Nefretle Kınıyoruz”

Küresel Medya Derneği Genel Başkanı Levent AYDIN “İsrail’i Nefretle Kınıyoruz”

Küresel Medya Derneği Genel Başkanı Levent AYDIN, İsrail’in Mescid-i Aksa’da yaptığı insanlık dışı şiddet uygulamalarını insanlık dışı tavırlarını nefretle ve şiddetle kınadıklarını basın açıklamasıyla halka duyurdu.

İsrail’i şiddetle Kınıyoruz…
Filistinliler Yalnız Değildir dedi.
İsrail’in Mescid-i Aksa’da yaptığı insanlık dışı uygulamaları şiddetle kınadıklarını açıkladı.
“İsrail güvenlik güçlerinin Ramazan Bayramı arifesinde Mescid-i Aksa ve çevresinde Filistin halkına yönelik gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla ibadetlerinin engellenmesi amacıyla gerçekleştirdikleri menfur olayları ve 9 u çocuk 20 Filistinlinin şehit edilmesini şiddetle kınıyoruz.
İsrail,Filistin halkını gayri insani şekilde evlerinden zorla çıkarmakta,evlerine el koymakta ve yaşam haklarını gasp etmektedir dedi.
İsrail 1967 yılından buyana uyguladığı işgalci, hukuk tanımaz ve insanlık dışı işlediği suçlardan dolayı Uluslararası Ceza Mahkemesi önünde hesap vermelidir verecektir de ifadelerini kullandı.

“Mescid-i Aksa’da yaşananlar, sadece temel inanç ve özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelmemekte; İsrail’in, yine terör ve güvenlik bahanesine sığınarak özelde Mescid-i Aksa, genelde de Kudüs’ün bütününü kendi topraklarına katma, bölünmez ve birleşmiş başkenti yapma hedefinde devam ettiğini göstermektedir” diyen Aydın, “Bu açıdan Mescid-i Aksa’da Müslümanların ibadet etme özgürlüklerinin kısıtlanması çabalarının ve ibadet için gelenlere sık sık, terör ve güvenlik bahanesiyle, öldürmeye kadar giden şiddete dayalı fiilî müdahalede bulunulması gibi davranışların en kısa zamanda bitirilmesi gerekmektedir. STH, bölgede barışın ivedilikle sağlanmasının en temel yollarından birisinin Filistin Devleti’nin dünyada tam anlamıyla tanınması ve haklarının iadesi olduğunu, İsrail’in 1967’den beri işgal ettiği Doğu Kudüs’teki işgal ve iskân politikasının bir an önce bitirilmesinin zorunluluğunu ve nihai olarak İsrail’in Harem-i Şerif’in kutsiyetine ve tarihî statüsüne saygı göstermesinin insani ve hukuki bir yükümlülük olduğunu, İslam coğrafyasına ve dünya kamuoyuna duyurmayı bir görev bilmektedir. Siyonizmin son kalesi korsan devlet İsrail’in bu tür uygulamalarını nefretle kınıyor, vicdanını kaybetmemiş uluslararası camiayı ve Müslüman devletleri bir an önce önlem almaya ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz” şeklinde görüşlerini ifade etti.

İsrail’in,Kudüs ve Haremi Şerif’e yönelik yaptığı tüm insanlık dışı mütecaviz eylemlere karşılık kardeş
Son olarak küresel medya genel başkanı Levent Aydın Filistin halkının haklı davasında bir kez daha yanlarında olduğumuzu bildirmek isteriz.
Hak en kısa zamanda yerini bulacaktır.Filistinliler yalnız değildir.”dedi.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: