KINIK’TA 2.ETAP TOKİ KONUTLARI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer 276 konutluk ilk etabı tamamlanıp, hak sahiplerine teslim edilen Toki Konutlarının 2. Etabını için görüşmelere devam ediyor.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut’u, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ , Kınık Ak Parti İlçe Başkanı Sami Mollaahmet ,Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ile birlikte ziyaret etti.

Kınık’ta yapılacak 2. Etap TOKİ konutları hakkında istişarelerde bulundu.

Kınık’ın Poyracık Mahallesi’nde yapılması planlanan, 2050 ön başvuru ile 2.etap Toki Konutları projesi, Kınık Devlet Hastanesi civarında olan 63000 metrekare arsada 2+1 ve 3+1 olmak üzere 300 konut inşaatı öngörülüyor.Vatandaşlara düşük peşinatlarla 10,15,20 yıllık vadelerde kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulacak.Yöresel yatay mimariye uygun,sosyal donatıları çocuk parkları ve yeşil alanlarıyla nezih bir yaşam alanı oluşturulacak.

Doğruer’den teşekkür

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer yaptığı açıklamada ‘İlçemizde Devlet Hastanesi’nin çevresinde bulunan 63000 metrekare arsa toplu konut idaresine devredildi. Daha önce yaptığımız 1. etap Toki projemiz ile 276 aileyi ev sahibi yapmıştık. 2.etap da projemize katkılarından dolayı Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a ,Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ’a, İzmir Milletvekillerimize, Toki Başkanımız Ömer Bulut’a, Ak Parti İzmir İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli’ye teşekkür ederim’ dedi

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: