Kınık Kaymakamı Erol Türkmen ile Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Bergama Ticaret Odasını ziyaret etti

Kınık Kaymakamı Erol Türkmen ile Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Bergama Ticaret Odasını ziyaret etti.

Kınık Kaymakamı Erol Türkmen ve Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Bergama Ticaret Odasını ziyaretti ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Kınık Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında istişarelerde bulunuldu. Bölgede üretilen tıbbi ve aromatik bitkilerin ekim alanları, bitkilerin kullanım alanları konularında görüş alış verişi yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de desteğiyle tarımsal üretimin yapılması amacıyla hazırlanan “Üreticiye Kazanç Tüketiciye Sağlık Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi’nin hayata geçmesiyle, proje Kınık’ta hızlıca ilerliyor. Konu hakkında görüşlerini dile getiren, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer; “Projede önemli bir ilerleme kaydettik. Kınık’ı tıbbi ve aromatik bitkilerin merkezi yapmak için çalışacağız.” Dedi.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: