Kendilerinden olmayana Yardım Yok!

Ak Parti konak ilçe başkanı M.Sait Başdaş Spor kulüplerine yapılan ayrımcılığı sert eleştiri :

Kendilerinden olmayana Yardım Yok!

AK PARTİ Konak ilçe başkanı M.Sait Başdaş Konak belediyesine 2020 faaliyet raporları üzerinden yüklenmeye devam ediyor. 2020 yılı bütçesinde 21 spor kulübüne 1.250.000 ayrıldığını ve bütçenin sadece iki Spor kulübüne orantısız bir şekilde dağıtılmasını sert sözlerle eleştiren Başdaş ” İlçemizde 21 amatör Spor kulübü var. Belediye 2020 Faaliyet raporusunda kulüplere ayırmış olduğu parayı Pandemi şartlarından dolayı tam olarak gerçekleşmediğini belirtmiş. Merak ettiğimiz bir konu toros gücü spor kulübüne sadece 10.000 TL verilmiş. Geriye kalan tüm bütçe Konak Belediyespor Kulübüne Aktarılmış. Her fırsatta pandemi döneminde kazançları olmayan esnaf üzerinden merkezi hükümeti eleştirip ucuz şov yapmaya çalışan Sayın Batur pandemi döneminde müsabakalara çıkamayan dolayısıyla maddi kazanç elde edemeyen sporcuların hakkını hangi akla hizmet tek bir kulübe aktarıyor. Söylemleri ile eylemleri bir olmayan belediye başkanını samimi davranmaya davet ediyorum. Eğer Pandemi sebebiyle müsabakalar yapılmadığı için bu parayı geriye kalan 19 Spor kulübüne dağıtmadıysanız niye belediyenin spor kulübüne paranın tamamına yakınını veriyorsunuz. Konak belediyesi burada alenen bir usulsüzlük yaptığı gibi acaba birilerine kaynak aktarımı operasyonu mu yapıyor merak ediyoruz ” dedi.

Spor kulüplerinin zor günler geçirdiğini belirten Başdaş “ Kulüp yöneticisi arkadaşlar yıl içinde sürekli bu konudan şikayet ettiler. Geçen yılda zaten çok orantılı bir dağıtım söz konusu değildi ama bu yıl komple kestiler. kulüplerimizin kiraları devam ediyor, elektrik ve su faturaları devam ediyor. Biz imkanlarımız dahilinde ilçe başkanlığı olarak kulüplerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz ama Belediye başkanı bir kere olsun gelip sizin sıkıntınız var mı probleminiz var mı diye sormamış. Yaşamları bizden olmayan hiçbir şeyi hak etmez anlayışıyla geçen bu ayrımcı zihniyetin hukuksuz eylemlerini kamuoyuna anlatmaya ve her bir Konaklının hakkını savunmaya devam edeceğiz” dedi.

LGBT Merakılarını anlamış değilim

Çınarlı rekreasyon alanında yapılması planlanan planetaryum ve Bilim Merkezi’nin renklerinin LGBT renklerinden oluşmasına sert çıkan Başdaş “ CHP’li belediyelerin LGBT merakını anlamak gerçekten mümkün değil. Kendisini toplumun milli ve manevi değerlerine saygılı olarak tanımlayan sayın Batur’un toplumumuzun ahlakına ve gelecek nesillerimize ihanet eden böyle bir projeyi nasıl olurda desteklerler anlamıyorum. Spor kulüplerine bütçe ayırmayıp gençlerimizi zor durumda bırakan Batur bir de LGBT propagandasıyla gençlerimize kötü örnek olmayıp bir an önce bu yanlıştan dönmelidir. Bu mimari tasarımın konaktılar adına değiştirilmesini istiyoruz. dedi.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: