FOÇANIN YENİ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ ÇAVUŞOĞLU’NDAN SEVİNDİRİCİ HABER

PANDEMİ VAKALARI YÜKSEK ORANDA DÜŞTÜ

İzmir’in Foça İlçesi Sağlık Müdürü Gülhan Çavuşoğlu ilçede aşılama çalışmalarının hızla devam ettiğini, vaka sayılarının tekli rakamlarla ifade edilecek kadar yüksek oranda düştüğünü açıkladı. Görevde 4.ncü ayını tamamlayan Çavuşoğlu filyasyon ekiplerinin de aralıksız olarak çalışmaya devam ettiğini bildirdi.

Gülhan Çavuşoğlu yaptığı yazılı açıklamada; tüm sağlık personeli gibi Foça İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin de pandemi sürecinde zorlu şartlara rağmen sahada özveriyle çalıştığını, büyük tecrübe edindiğini ve yapılan çalışmaların sonuçlarının olumlu olarak yansıdığına dikkat çekti. Covid -19 pandemisi başladığında Buca’da aile hekimi olarak çalıştığını belirten Çavuşoğlu açıklamasında; “Foça’da filyasyon çalışmaları ile birlikte aşılama çalışmaları da son hızla devam ediyor. İlçede yaşayan vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle aşılanma oranımız yüksek seviyededir. İlçemizde konuşlu birçok askeri birlik var. Buralarda görev yapan askerlerimiz de aşılanıyor. Vaka sayılarımızda yüksek oranda düşüş var. Maske Mesafe Hijyen kurallarına özen gösteren vatandaşlarımıza, filyasyon ve aşı çalışmalarında yoğun tempoyla çalışan ekibimize teşekkür ederim” dedi.

KİLO PROBLEMİ YAŞAYANLARA ALKOL VE SİGARA BAĞIMLILARINA ÇAĞRI

Çavuşoğlu açıklamasında İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli bir diyetisyenin vatandaşlara kilo ve beslenme sorunları konusunda yardımcı olduğunu, ayrıca sigara ve alkol bağımlılığından şikayetçi olanların bölgede tedavi görebilecekleri merkezlere yönlendirildiği konularına da yer verdi.

GÜLHAN ÇAVUŞOĞLU KİMDİR

1975 yılında Giresun İlinin Eynesil İlçesinde doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Lise’yi burada tamamladı. 2000 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak sağlık ordusuna katıldı. 2001-2003 yılları arasında Çankırı İli Orba ve Kurşunlu İlçelerinde Sağlık Ocağı Hekimi olarak görev yaptı. 2003 yılından itibaren İzmir bölgesinde çalışmaya başladı. 2021 yılı Mart Ay’ında Foça İlçe Sağlık Müdürü olarak atandı. Hekimliğin yanı sıra sosyal yardım projelerinde de yer alarak hayatlara dokunmayı ilke edinen Gülhan Çavuşoğlu evli ve 3 çocuk annesi.

Seval Teoman

Yazar - Haber Editörü

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: