FOÇADA RESTORAN VE KAFELER AÇILDI YÜZLER GÜLMEYE BAŞLADI

İzmir’in turistik İlçesi Foça’da Cumhurbaşkanlı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kararlar doğrultusunda lokanta, restoran, kafe, ve kahvehaneler açıldı. Pandemi önlemleri kapsamında sadece al götür ve paket servisi yaparak çalışan esnafın yüzü gülmeye başladı. Açık havada oturarak yemeklerini yiyen, çaylarını içen vatandaşlarda durumdan memnun olduklarını, aşılarla birlikte önlemlere uyulmasını ve bir daha kapanmaların olmamasını dilediklerini söylediler.

Foça’da; dün akşam saatlerinde açıklanan yeni kontrollü normalleşme kararları doğrultusunda işyerleri hazırlıklarını geceden yaptılar. Sabah 07.00 den itibaren restoran ve kafeler açık ve kapalı bölümlerde açtıkları masalarıyla müşterilerini beklemeye başladılar. İlk saatlerde müşteri sayısı sınırlı da olsa işletme sahipleri tekrar işyerlerinde olmaktan ve çalışmaya başlamaktan memnun olduklarını söylediler. Restoran ve kafelerde açık havada yemek yeme ve çay içme keyfi yapan müşterilerde özledikleri durumlara kavuşmaya başladıkları için mutlu olduklarını belirttiler.

İLK MÜŞTERİ FİLİPİNLİ LORNA

Sahilde bir restoranda, günün ilk müşterilerinden biri olarak yemek yiyen Filipinli Maria Lorna Magro özlediği güzellikte bir yemek yemenin keyfini çıkardığını söyledi. Maria Lorna Magro; “Filipinler vatandaşıyım. Ama 26 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Foçayı çok seviyorum. Hava güzel. Restoranlar açıldı. Çok memnunum. Çok mutluyum. İlk müşteriyim burda. Çok özledik restoranda sahilde oturmayı. “ dedi.

BEKLİYORUZ EFENDİM

Restoran işletmecilerinden Kamil Karabağ;”Bu pandemi döneminde hükümetimizin aldığı kararlardan dolayı biraz kapalı kaldık. Şu anda müşterilerimizi bekliyoruz. Bütün temizliğimizi hijyen kurallarına uygun şekilde yaptık. Hazırız. Bekliyoruz efendim. “dedi.

SIKINTILI GÜNLER GEÇİRDİK

Uzun süredir restorancılık yaptığını belirten Yüksel Aktaş ise kapanma döneminde herkes gibi ekonomik sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Yüksel Aktaş; “ Pandemi dolayısıyla kapattık restoranlarımızı. Hükümetin verdiği kararla tekrar açtık. Müşterilerimizi bekliyoruz. Çok sıkıntılı günler geçirdik. Bütün restorancı arkadaşlarda öyledir tabii. Ama bundan sonra inşallah iyi olur. Her şey yoluna girer. Bu virüs denilen şeyde biter. İşimize bakarız. “ dedi.

BU SENE GÜZEL ŞEYLER BEKLİYORUZ

Kafe işletmecisi Faik Erdik müşterileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Faik Erdik; “Kafe işletmecisiyim. Yıllardır baba mesleğini sürdürüyorum. Bugün açıldık. Müşterilerimizle buluştuk. Çok sevinçliyiz. İnşallah bir daha kapanmayı yaşamayız. Bütün önlemlerimizi alıyoruz. Hijyen bakımından. Müşterilerimizi aralıklı oturtuyoruz. İnşallah bu sene güzel şeyler bekliyoruz. Hükümetimizin verdiği izinle bugün başladık. Açıldık. “dedi.

Restoran ve kafelerin açıldığı ilk gün fazla yoğunluğun yaşanmadığı Foça’da vatandaşlarda işletme sahipleri de yeni kontrollü normalleşme döneminin yeni önlemler almaya ihtiyaç olmayacak şekilde sağlıklı geçmesini dilediklerini dile getirdiler.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Beledye zabıta ekipleri de işletmelerin alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarını oluşturulan mobil ve bisikletli ekiplerle denetliyor.

Seyfi GÜL

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: