Cumhuriyet Kadınları Derneği

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür Diyanet İşleri Başkanlığı’na seslendi:
Atatürk’ü Dinimizle Karşı Karşıya Getirme Akıldışılığını Engellemek Sizin Sorumluluğunuzdadır.

Devletimizin ABD piyonları FETÖ ve PKK’ya karşı yürüttüğü mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini, HDP-PKK tarafından evlatları kaçırılan annelerin daima yanında olduklarını ve Hakkâri’deki terör mağduru ailelerin yanından da yeni döndüklerini söyleyen Oygür“Cumhuriyet kadınları için esas olan, Atatürk’ten emanet aldığımız tam bağımsız milli devlet olma bilincini, emperyalist odakların gizli kapaklı oyunlarına göğsümüzü siper ederek savunmaktır. Bir kadın kitle örgütü olarak her adımımızı bu bakışla belirliyoruz ve bundan gurur duyuyoruz. Devletimizin, Ordumuzun, Mehmetçiğimizin, ülkemiz için, milletimiz için güzel işler yapan her kim varsa, onun yanındayız. Bu duruşumuzun verdiği hakla devletin kurum ve yöneticilerine sesleniyoruz.” diyerek şöyle devam etti:
“Ülkemiz dış tehditler ve ekonomik zorluklar içinden geçiyorken en büyük ihtiyacımız, örselenen birlik ve beraberliğimizi yeniden sağlamlaştıracak güçlü adımlar atmaktır. Devletimizin ve milli bütünlüğümüzün çelikten harcı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu harcı başka yerlerde arayanlar er geç boşluğa düşeceklerdir ama güzel ülkemize de zarar vereceklerdir.”
Prof. Dr. Tülin Oygür, Kurtuluş Savaşı’mızda Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarına destek veren, Cumhuriyet’in ilanından sonra da ülkenin yeniden kurulmasında büyük hizmetleri olan din adamlarımız olduğunu hatırlattı ve din görevlisi hizmetini Atatürk’ü anlamış olarak ve onu yüreğinde taşıyarak sürdüren binlerce din adamımız olduğunu belirtti. Oygür, Diyanet İşleri Başkanlığı’na seslenerek şunları söyledi:
“Soruyoruz; Ayasofya Camii’nde, Atatürk’ü yüreğinde taşıyan bu imamlarımızı cemaatle buluşturmak o kadar zor mudur? Hatırlatıyoruz: Atatürk’ü dinimizle karşı karşıya getirme akıldışılığını engellemek sizin sorumluluğunuzdadır.”

Cumhuriyet Kadınları Derneği
Genel Yönetim Kurulu Adına
Genel Başkan
Prof. Dr. Tülin Oygür

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: