Çobanın adı da günü de yok

Çobanın adı da günü de yok
Diğer birçok meslek gibi çobanlığın da yılda bir gün “mesleki onur günü” olması için kampanya başlattıklarını hatırlatan Koyun Keçi Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Pakize Melek Bulut, Türkmenistan’da heykeli dikilen Alabay Çoban Köpeğini örnek göstererek, “Çoban köpeğinin bile ulusal bayramı var, çobanların yok” dedi.

TÜRKMENİSTAN’DA ÇOBAN KÖPEĞİ BAYRAMI
Türkmenistan’da geçtiğimiz günlerde ülkeye özgü çoban köpeği ırkı Alabay onuruna yeni bir ulusal bayram kutlanmaya başlandı. Neredeyse tüm meslek erbaplarının bir günü hatta çoban köpeğinin bile bir günü olduğunu söyleyen Koyun Keçi Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Pakize Melek Bulut, “Çoban köpeğinin bile ulusal bayramı var fakat hala çobanların bir günü, bir bayramı yok. Biz daha çoban günü bile ilan ettirememişken, başka ülkelerde çoban köpeği bayramı kutlandığını görmek bizi üzüyor. Çobanlar senede bir günü “Çoban Günü” olarak kutlamayı hak etmiyor mu?” diye sordu.

ACİLEN ÇOBAN GÜNÜ İLAN EDİLMELİ
Yetkililere acilen çoban günü ilan edilmesi için çağrıda bulunan Bulut ,”Çobanın adı da, günü de yok. Bildiğiniz gibi uzun zamandır bir Çoban Günü olması için çağrıda bulunuyoruz. Çobanlarımız, Çoban Günü kutlamak için, çobanlığın meslek olarak ilk kez kabul edildiği 18 Nisan tarihini seçti ve biz de çobanlarımıza bu kapsamda tüm desteği veriyoruz. Sabah gün doğumundan, gece gün batımına kadar canla başla üreten çobanlarımızın acilen bir günü olmalıdır” dedi.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: