BEKLENEN KONGRE KISITLAMALARIN BAŞLAYACAĞI SON GÜN ESENYURT KÜLTÜR MERKEZİNDE SAYISAL ÇOĞUNLUK SAĞLANARAK GERÇEKLEŞTİ.

İSTANBUL -Esenyurt’t a yapılan bu kongre ülkemizde kısıtlamalara ramak kala yapılan kongrelerden biri oldu.


Kongrede KÜRESEL MEDYA DERNEĞİ ‘ nin ülke genelindeki beş bölge temsilciliği oluşturuldu.Bölgeleri ise on üç il ve ilçe temsilcilikleri takip etti. Böylece KÜRESEL MEDYA DERNEĞİ ‘ nin kurulum aşaması da ciddi şekilde yapılanmış oldu.
İSTANBUL Merkezinde Kurulan KÜRESEL MEDYA DERNEĞİ 1. Olağan Genel Kurulu Esenyurt Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı ve gerçekleşen seçimle KÜRESEL MEDYA DERNEĞİ ‘nin genel başkamı seçildi.
Pandemi nedeniyle katılımın az olması beklenen kongreye neredeyse tam katılımın sağlanmış olması bundan sonra ülkemizde medya ve basın camiasına farklı bir bakış açısı geleceğinin ilk sinyallerini verdi. Yapılan seçime tek liste girildi.
Üyelerin güven oylarıyla KÜRESEL MEDYA DERNEĞİ ‘nin genel başkanlığına Levent AYDIN seçildi.
KÜRESEL MEDYA DERNEĞİ ‘nin İLK GENEL BAŞKANI olan Levent AYDIN,28 yıldır medya sektöründe yazımsal-görsel ve duyusal olarak görevini icra etmektedir. GÖZDE MELODİ FM RADYO ve TELEVİZYON YAYINCILIK A.Ş. İMTİYAZ SAHİBİ olan Levent AYDIN , üç yıldır Ankara merkezli TARAFSIZ YEREL GAZETECİLER DERNEĞİ’NİN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ve İZMİR İL BAŞKANLIĞI görevini de yürütmektedir.
KÜRESEL MEDYA DERNEĞİ ONURSAL BAŞKANI- TARAFSIZ YEREL GAZETECİLER GENEL BAŞKANI Kenan AKÇAHANOĞLU ve GENEL BAŞKAN LEVENT AYDIN ,1. Olağan Kongre öncesi – TARAFSIZ YEREL GAZETECİLER BURSA İL BAŞKANI Mahmut YAYLA’ nın Bursa Nilüfer’deki 4 Yıldızlı Otelinde misafir oldular. 1. Olağan Genel Kurul öncesi kampa çekilen başkanlar AKÇAHANOĞLU ve AYDIN basın ve medya sektöründe Türkiye’de ilklere imza atacaklarının da altını çizdi.
Medya sektörünün hak ettiği yerde olmadığını vurgulayan Genel Başkan Levent AYDIN, başta TARAFSIZ YEREL GAZETECİLER DERNEĞI GENEL BAŞKANI Kenan AKÇAHANOĞLU’na ,Başkan Yardımcısı Mehpare OYMAK ‘a ve oluşumda emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan AYDIN ,ulusal ve küresel olarak çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.
Medya ve basın camiasının içinde , mutfağında ,yetiştiğini ifade eden AYDIN ,bundan sonraki üç yıllık süreçteki planlarının temel ilke, hedef ve amaçlardan ödün vermeden gerçekleşeceğine değindi.
Yapılacaklar arasında öncelikle derneğimizin isminden de anlaşılacağı gibi küresel ve uluslararası alanda yürütülecek faaliyetlerimizde tüm kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonu sağlayarak tanıtıma ilişkin iş ve işlemleri yürütmek var.
Ayrıca kamuoyunun ve ilgili makamların zamanında ve doğru bilgilerle aydınlatılması için Türkiye ve uluslar arası kapsamda gerekli ve doğru bilgi akışını sağlayarak ve bunların kamuoyu üzerindeki etkisinin belirlenmesine ait hizmetleri yapmak da önceliklerimiz arasında olacak. .Böylece bizler, medya ve basın camiasında çalışan tüm emekçilerin emeklerinin hak ettiği düzeye ulaşmasına vesile olacağız.
Göreve gelir gelmez yapacaklarımızdan biri de medyanın bütün branşlarında veri tabanını oluşturmak ve bu veri tabanının güncel kalmasını sağlamak olacaktır. Bunun için gerekli çalışmaları yapıp gereken tedbirleri de en kısa zamanda alacağız.
Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği sağlayabilirsek çeşitli panel, sempozyum, konferans, proje veya programlarla gücümüze güç katabiliriz .Yapılan etkinlik ve hizmetlerin kamuoyuna etkin bir biçimde yansıtılmasına ve bunların kamuoyu üzerindeki etkisinin belirlenmesine ait çalışmalar yaparak devraldığımız bayrağı daha üst sekmentlere çekmek istiyoruz.
Hayallerinizi aşan projelere imza atacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın .MEDYA BİZİM EK İŞİMİZ DEĞİL,TEK İŞİMİZ!…

Türkiye ibaresiyle gündeme gelmek yerine tüm dünya ülkelerine ulaşmayı hedeflememiz bizim kabuğumuza sığmayarak sektörde level atlayacak oluşumların oluşabilmesi için mücadele vereceğimizin göstergesidir . İşte biz, bu inançla uluslararası tanıtıma ilişkin hedef ve stratejileri de yerinde , zamanında ve koşullara uyumlu biçimde uygulamak amacındayız.

Geçtiğimiz haftalarda Antalya’da gerçekleştirdiğimi z çalıştayın sona ermesiyle yasakların gündeme gelmesi, sonrasında da İstanbul’daki kongre ve seçimin bitmesiyle tekrar yasakların devreye girmesinin de tesadüf olmadığını vurgulayan AYDIN, bunlar bizim işimizi gözümüzle kulağımızla değil kalbimizle gönlümüzle yaptığımızın iç sesimizin sesine kulak vererek hareket ettiğimizin göstergesidir. Yasakların geleceğini biz net şekilde zaten biliyorduk fakat bunu dillendirmiyorduk. Çünkü her doğru her yerde söylenmez. Atalarımızdan,dedelerimizden öğrendik biz. Aklımızla hislerimizi birleştirdiğimizde her insanın ileriyi görebilmesi normal .Bizdeki fikir, hissiyat ,istek ve azim son kongrelerin yapılabilmesine vesile olmuştur.
DEMEK Kİ YOLUMUZ HAK VE ADALET YOLUDUR !…Bizim kendimize yakışanı yapacağımızı da hep beraber ilerleyen süreçlerde göreceğiz .
Resimler Mekselina

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: