AYGİP GENEL BAŞKANI DANACI’DAN KKTC YİLDÖNÜMÜ KUTLAMASİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 38. kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Maruz kaldığı haksızlık, baskı ve zulümler karşısında asil mücadelesini cesurca sürdüren Kıbrıs Türkü’nün, 15 Kasım 1983’te Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne hayat vererek Türk milleti için gurur kaynağı olduğunu belirten

AYDINLIK GELECEĞİN PARTİSİ GENEL BAŞKANI MURAT DANACI mesajında
“Demokratik bir hukuk devleti olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ada’da barış ve istikrarı korumayı hedeflemekte, adil ve kalıcı bir çözüme yönelik mücadelesini iyi niyetle ve sabırla sürdürmektedir. Buna bütün dünya şahittir. 15 Temmuz 1974’te Kıbrıs’ta, hedefleri “Ada’da Türk varlığını yok etmek” olan Rum subaylarından oluşan bir cuntanın Yunanistan’ın desteğiyle darbe yaptığını anımsatan AYGİP GeneIbaskanı Danacı Türkiye’nin garantörlük hakkını kullanarak 20 Temmuz 1974’te Türk Silahlı Kuvvetleri ile adaya müdahale ederek Kıbrıs’ta yaşayan herkesin güvenliğini sağladığını hatırlattı.
DANACI, Türkiye’nin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Kıbrıs Türk halkının yanında olmaya devam edeceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:
“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin siyasi, ekonomik ve sosyal gelişimine yönelik anavatan desteği hassasiyetle sürdürülecektir. Kıbrıs Türkü, Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğü altında Aydınlık yarınlara güvenle ilerleyecektir. Bu gurur verici günde, Kıbrıslı Türk kardeşlerimin mutluluğunu en içten duygularımla paylaşıyorum. Cumhuriyet Bayramınızı tebrik ediyor, barış, güven ve refah dolu nice yıllar diliyorum.” Dedi.

Haber; Aygip medya tanıtım birimi

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: