Aslı Bencan’dan şiir kitabı

EGİKAD Üyesi Aslı Bencan’dan şiir kitabı:

‘AŞK’

“Sıradışı bir teknikle yazıldı, anlam yüklü çizimlerle

bezendi”

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Üyesi Aslı Bencan, ilk kitabını yayınlayarak İzmirli şairler kervanına katıldı. Aslı Bencan, Etki Yayınevi’nden çıkan ve ‘Aşk’ adını taşıyan kitabının ilk imza gününü ise EGİKAD üyelerine yaptı.

Özü itibariyle bir şiir kitabı olan Aşk, kendine özgü bir okuyucusu kitlesi yaratacak güçte bir kitap olmuş denebilir.

Felsefe, psikoloji, tasavvuf, varoluşçuluk, kadim bilgiler, yaratılış efsaneleri, yıldızlar ile ilgili okuyucuyu çekecek olan kitabı için son derece heyecanlı olduğunu söyleyen Bencan, kitabını anlatmak yerine bir değerlendirmeden faydalanmayı uygun gördüğünü belirterek, “Bir dostumun değerlendirmesi aslında kitabı çok güzel özetliyor. ‘Ayrılıklardan şikâyet eden bir ruhun kavuşma anlarını okumak oldukça etkileyici. Tıpkı kendi toprağından koparılan bir kargının ney olduktan sonra yurduna geri dönme isteği gibi… Kitabın yazarı yola çıkmış; yoldaki izleri, taşları, dikenleri, gülleri, gülistanları da yazmış ki o yoldan başkaları da geçerse onlara yoldaş olsun. Bir vakit arkasına dönüp baktığında da kendi kişisel tarihine bir işaret taşı bıraksın’ Aşk kitabım tam da budur” diye konuştu.

Sıra dışı teknikle kaleme alınan bir içsel yolculuk kitabı

Öze dönüş ve doğaya dönüş ile ilgili bir farkındalık mesajı vermek isteyen Aşk Kitabı, bütünsel bir yaklaşımla hayatı çok boyutlu ele almayı hatırlatırken, okuyucuyu hayatın gündem dışında kalan mucizevi yönlerine odaklanmaya davet ediyor. Bu davetini de edebi yönden hiç bir tarza uymayan, dikey ve yatay olarak çok yönlü okunabilen bir şiirsel anlatımla, türünün ilk örneği olarak yapıyor.

‘Tüm yapabileceğimiz bu mu dersiniz?

Rutin bir hayat döngüsüne sıkışıp kalmak mı?

İnsan tasarımının sonsuz potansiyelini taşırken eşsiz yeteneklerimizi yok saymak mı?

Özgür irademizi ve gücümüzü manipüle eden bir çok uyaranın bulunduğu bir ortamdayız.

Bu ortamda, yaşam sevincine çıkan yolu arayan bizlere, iç sesimizden bir mesaj gelse idi acaba neye benzerdi?

Özümüz bize neler söylerdi?

Bizleri içsel bir yolculuğa davet eden bu kitap sıra dışı bir teknikle yazıldı.

Anlam yüklü çizimlerle bezendi’

Arka kapağında bu satırların bezeli olduğu Aşk kitabını tüm seçkin kitapevlerinden temin edebilirsiniz.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: