Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri’ne Dr. Esat Başaran damgası Yılın en iyi buluşuna sahip bilim adamı Dr. Esat Başaran oldu.

Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri’ne Dr. Esat Başaran damgası
Yılın en iyi buluşuna sahip bilim adamı Dr. Esat Başaran oldu.

Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri sahiplerini buldu. Yılın en iyi buluşuna sahip bilim adamı Dr. Esat Başaran oldu.

Birçok yürüme engelli, doğuştan yürüyemeyen genç ve çocuklara yürüme imkanı sağlayan Başaran yılın en iyi buluşu ödülünü aldı.

Ödülünü almak üzere sahneye çıkan ve kısa bir konuşma yapan Dr. Başaran; “Depresyonla ilgili dünya üzerinde ilaç şirketleri çok ciddi çalışıyorlar fakat beynin sempatik bölgesini uyuşturmak üzerine çalışıyorlar. Bende yıllardır televizyonlarda hep söylüyorum; suyun başını tutmazsanız depresyonu çözemezsiniz. Depresyonun çözümü olarak; beyinde hormanları salgılayan bir bez var, bunu çözecek bir şey bulamazsanız depresyonu çözemezsiniz dedim. Bundan 3 ay önce BBC News’te ‘Depresyonun resetlemenin yolu bulundu’ dendi ve bunun da DMT olduğu söylendi. Bu yolu ben bulmuştum zaten” ifadelerini kullandı.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: