Alkar hava sistemi

Arkadaşlar bugün sizlere SSB tarafından yapılan. Otomatik doldurma sistemini kendi yapan , Kara Kuvvetlerinin en önemli Silah Sistemi olan ALKAR adlı havan Sistemini anlatacağım. ALKAR 120 mm Havan Silah Sistemi TSK’ya Teslim Edildi.
TTZA (Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç) havan aracı ile entegre 1 adet ALKAR 120 mm Havan Silah Sisteminin kabul muayene faaliyetleri tamamlanarak teslim edildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine giren ilk otomatik havan silah sistemi olan ALKAR 120 mm Havan Silah Sistemi, Kahraman Türk Komandosunun beğenisini kazandı.
ALKAR 120 mm Havan Silah Sistemi, alt sistemleri dahil tamamen ASELSAN tarafından tasarlanmış; Otomatik Namlu Yönlendirme Sistemi, Otomatik Mühimmat Yükleme Sistemi, Geri Tepme Mekanizması ve Atış Kontrol Sistemleri ile donatılmış kule üzerine entegre edilmiş modern bir silah sistemidir.
ALKAR 120 mm Havan Silah Sistemi Genel Özellikler,
Her türlü yerli / yabancı 120 mm havan namlusunun oluklu veya oluksuz entegrasyonu,
Modüler sistem mimarisi sayesinde paletli araçlara, taktik tekerlekli araçlara ve sabit platformlara entegrasyon,
Geri Tepme Mekanizması ile entegre edilebilen araç çeşitliliğinin artırılması, çekim sırasında platforma aktarılan ateşleme yükünün minimuma indirilmesi,
Otomatik Mühimmat Yükleme Sistemi sayesinde hassas, hızlı ve güvenli mühimmat yükleme,
Her türlü havan mühimmatı ile kullanılabilirlik (MOD209, MOD226, MOD236, MOD227 vb.) . Hesaplanan ateşleme komutuna göre otomatik ve hassas yönlendirme imkanı. Saygılarımla KOMUTAN.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: