Normalleşme PLANI

17 Mayıs Sonrası Normalleşme Planı Belli Oldu!
17 Mayıs sonrası normalleşme planı kaç döneme ayrılacak ve süreç nasıl işleyecek? İşte milyonlarca kişinin merak ettiği detaylar!

17 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla sona ermesi planlanan tam kapanma döneminin ardından uygulanacak yol haritası belli olmuş olabilir. Peki ama 17 Mayıs sonrası normalleşme planı kaç aşamaya ayrılacak? İşte milyonlarca kişinin merak ettiği detaylar ve dahası!

17 Mayıs Sonrası Normalleşme Planı Üç Aşamaya Ayrılacak!
Haberturk.com tarafından paylaşılan detaylara göre tam kapanmanın ardından üç aşamalı normalleşme planına geçiş yapılacak. 17 Mayıs tarihindeki ilk aşamayı, 1 Haziran tarihindeki ikinci aşama ve 1 Temmuz tarihindeki üçüncü aşama takip edecek.

17 Mayıs
Tam kapanmanın sona ermesi ile birlikte kısıtlamalardan oldukça etkilenen restoran ve kafe gibi işletmeler, açık alanlarda faaliyet gösterebilecek. Buna ek olarak açık alanlara sahip olmayan mekanların, belediyeler tarafından sağlanacak geçici imkanlarla faaliyet gösterebileceği ifade ediliyor. İkinci aşamaya kadar mekanlar saat 21:00’e kadar hizmet verebilecek ve pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

1 Haziran
1 Haziran itibarıyla ilk aşamada uygulanan pazar günleri sokağa çıkma yasağı kaldırılacak. Tüm eğlence mekanları ülke genelinde saat 22:45’e kadar hizmet verebilecek ancak yine, sadece açık alanlarda müşteri ağırlayabilecekler. Ayrıca tatil kısıtlamaları sona erecek. Eğitim kurumları bu süreçte kapalı olmaya devam edecekken, dönem ise uzaktan eğitim ile sonlandırılacak.

1 Temmuz
Bu tarihten itibaren tüm kısıtlamalarda önemli ölçüde sonlandırmaya gidilecek. Mekanlar kapalı alanlarda da faaliyet gösterebilecekken, eylül ayından itibaren yüz yüze eğitim başlayacak.

Tam Kapanma Tedbirleri: Kimler Çıkabilecek? Nereler Açık?
LİSTELER
Tam Kapanma Tedbirleri: Kimler Çıkabilecek? Nereler Açık?
Tabii tüm bu senaryoların, vaka tablosundaki düşüşe ve aşı tablosundaki iyileşmeye bağlı olduğunu hatırlatmakta önemli bir fayda var. Kaynaklara göre normalleşme aşamalarında vaka sayılarında endişe verici bir artış yaşanırsa, yasaklar da ağırlaşan bir şekilde geri dönebilir.
.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: