20 – 26 Haziran Muazzez İlmiye Çığ Türk Bilim Kadınları Haftası Başlıyor

20 – 26 Haziran Muazzez İlmiye Çığ Türk Bilim Kadınları Haftası Başlıyor
Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), dünyaca tanınan Sümeroloji uzmanı Muazzez İlmiye Çığ onuruna 20-26 Haziran tarihleri arasında “Muazzez İlmiye Çığ Türk Bilim Kadınları Haftası” düzenlediğini duyurdu.
CKD Genel Merkezinden yapılan açıklamada “Cumhuriyetin gerçekleşmiş ülküsü olarak gördüğümüz Sayın Muazzez İlmiye Çığ’ın bir bilim insanı ve bir Türk kadını olarak elinde tuttuğu aydınlanma meşalesinin, onun adına her yıl düzenlenecek ulusal bir programla halkımıza ulaştırılmasının zamanı gelmiştir. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Muazzez İlmiye Çığ Türk Bilim Kadınları Haftası’nı sürekli ve halkımız içinde bilinirliği yüksek bir program haline getirmek istiyoruz.” denildi.
Her yıl bu etkinlik kapsamında bir Türk bilim kadınına Onur Ödülü vereceklerini belirten CKD, 2021 yılının ödül sahibi bilim kadınını etkinlikte duyuracaklarını açıkladı.
CKD’nin düzenlediği Muazzez İlmiye Çığ Türk Bilim Kadınları Haftası’nın 20 Haziran Pazar gün çevrimiçi yapılacak açılış etkinliğinde Muazzez İlmiye Çığ konuk edilecek ve 2021 yılı Türk Bilim Kadını Onur Ödülü’ne layık görülen bilim kadınının ismi açıklanacak. 23 ve 26 Haziran’da düzenlenecek çevrimiçi panellerde tarihsel ve güncel yönden Türk kadınının bilim alanındaki yeri anlatılacak ve “hocaların hocası” sıfatıyla anılan kıdemli bilim kadınlarının anıları dinlenecek.

Levent Aydın

Kuzeyege TvTarafsız, dürüst, güvenilir, en güncel ve son dakika haberleri, karasal radyo, internet tv, dergi, gazete.Gözde Melodi Radyo TV Yayıncılık Anonim Şirketi Turabey Mahallesi Bankalar Caddesi Kapalı Çarşı AK Bankası Arkası Z 19 İzmir BergamaRadyo Melodi - Manşet Kuzey Ege - Kuzey Ege TV - Bergama OLAY

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: